Agnieszka Czernecka

instruktor terapii zajęciowej

w pracownii plastyczno - florystycznej

Z wykształcenia jest pedagogiem. Od wielu lat jest zaangażowana w działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Jest członkiem Stowarzyszenia Wsparcia Społecznego. W Warsztatach Terapii Zajęciowej w Świeszewie pracuje od momentu utworzenia placówki, tj. od 2006 roku na stanowisku instruktora terapii zajęciowej w pracowni plastycznej. Ukończyła liczne kursy plastyczne i rękodzielnicze m.in.: decoupage, quiling, makrama, perganamo i florystyka. Umiejętności zdobyte w ramach szkoleń wykorzystuje w codziennej terapii z osobami z niepełnosprawnościami, dzięki czemu prowadzone przez nią zajęcia są bardzo atrakcyjne i lubiane przez uczestników. To oni podczas mozolnej, wymagającej spokoju, skupienia uwagi i precyzji wykonania pracy tworzą swoje małe dzieła sztuki.
Uczestnicy rozwijają w tej pracowni swoje zdolności manualne i kształtują wrażliwość na piękno. Uczą się łączenia w swojej pracy różnego rodzaju materiałów i kolorów oraz dokładności i cierpliwości a także współpracy w zespole. Celem prowadzonych tu zajęć jest przede wszystkim odkrywanie talentów uczestników i pobudzanie ich wyobraźni i fantazji twórczej.
W pracowni plastycznej powstaje wiele ciekawych i oryginalnych prac wykonywanych za pomocą różnych technik plastycznych. Podczas zajęć uczestnicy rysują, malują farbami i pastelami, wykonują karty okolicznościowe. Tworzą również prace przestrzenne z takich materiałów jak kulki z bibuły, kulki z plasteliny, zwijane paski papieru,
Ogromnym atutem tej pracowni jest opanowanie do perfekcji przez jej uczestników sztuki zdobienia przedmiotów techniką decoupage. Dzięki kreatywności, wyobraźni i zdolnościom plastycznym uczestników warsztatów przedmioty codziennego użytku, takie jak słoiki, doniczki, butelki, serwetniki, tace, świeczniki, jak również świece nabierają blasku i artystycznego wyrazu. Są wykorzystywane jako elementy ozdobne do różnego rodzaju wnętrz, a także okolicznościowe upominki.
Copyright ©2018 Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego
Liczba odwiedzin: 1566